+3 (725) 971-51-45 :: +38 (097) 75-67-398 :: geddiscovery@gmail.com

Використання Google-сервісів в навчальній діяльності вчителів

on . Posted in 2 тур 2016-2017

 Конкурсант: Дронь Вікторія Василівна

 Хмарні технології – це кардинально новий сервіс, який дозволяє віддалено використовувати засоби обробки й зберігання даних.

Найбільш поширена у використанні є хмарна платформа Google Apps Education Edition основними інструментами якої для використання учнями й вчителями є: електронна пошта Gmail (перевагами даного сервісу є підтримка текстового та голосового чату Google Talk, а також відеочату); календар Google; диск Google – сховище для зберігання власних файлів та можливістю настройки прав доступу до них; Google Docs – сервіс для створення документів, таблиць і презентацій з можливістю надання прав спільного доступу декільком користувачам; сайти Google – інструмент, який дозволяє створювати сайти за допомогою встроєних шаблонів.

Чому обирати Google-сервіси? 10 аргументів «за»:

1. Безкоштовність. Доступні всі базові можливості, відсутність обмежень на період використання.

2. Один акаунт – всі сервіси. Реєстрація необхідна на самому початку, нові сервіси можна підключати по мірі необхідності, наявність та настройка персонального організатора всіх сервісів.

3.Знайомий інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Інтерфейс відповідає стандартним офісним програмам, україномовна версія.

4. Хмарне зберігання інформації. Можливість втрати даний виключена, спрощений доступ за прямими посиланнями, редагування та доступ з будь-якого комп’ютера що має підключення до мережі Інтернет.

5. Мінімальні вимоги для доступу. Відсутність необхідності встановлення додаткових програм, підтримка різними браузерами, доступ з портативних пристроїв.

6.Сумісне створення документів. Об’єднання людей що працюють над спільним документом, узгодженість документів «швидко», інтерактивність, відображення змін в реальному часі.

7.Історія всіх змін. Ведення статистики змін, можливість відновлення документу попередньої редакції.

8.Розмежування прав на доступ. Різні права на доступ (редагування, перегляд, коментування), можливість вбудовування у вигляді посилань

9.Підтримка та розвиток. Інноваційність, оновлення інтерфейсу та можливостей, інтеграція з сучасними технологіями Веб 2.0 та іншим.

10.Спільнота користувачів. Обмін думками та можливостями, ефективні приклади та досвід, широка аудиторія для тестування інструментів.

Хмарні сервіси на даний момент є повноцінним навчальним інструментом, що дозволяє навчальному закладу створити власний онлайн-простір та формувати особисте освітнє середовище вчителів та учнів максимально ефективно.

З чого почати? З радістю поділюся з вами  власним досвідом у створенні та використанні Google-сервісів у навчальній та позааудиторній діяльності викладача фізики та астрономії.