+3 (725) 971-51-45 :: +38 (097) 75-67-398 :: geddiscovery@gmail.com

Класний шкільний журнал як історичне джерело другої половини ХХ – початку ХХІ століття (на матеріалах шкіл с. Новостепанівка та с. Радсело)

Дата публікації: . Надруковано у Народний спікер v2Конкурсант: Сітковська Лілія ІванівнаКласний шкільний журнал як історичне джерело другої половини ХХ – початку ХХІ століття (на матеріалах шкіл с. Новостепанівка та с. Радсело)

На сьогоднішній день неабияку цікавість викликає система оцінювання в школі, що і зумовило вивчення та дослідження класного шкільного журналу як історичного джерела. Класні шкільні журнали надають змогу краще вивчити зміни в системі оцінювання, дослідити історію конкретного навчального закладу.

У даній роботі аналізуються шкільні класні журнали Новостепанівського навчально-виховного комплексу «Школа-дошкільний заклад» 1946 – 2016 років за наступними параметрами: характеристика «Вказівок до ведення класного журналу», реалії заповнення та ведення, наповнюваність класів, склад учнів та вчителів, успішність та ін.

Відповідні результати доповнюються даними, отриманими у ході усноісторичного проекту. Було опитано 78 чоловік, з них:39 учнів 5-11 класів, 19 випускників минулих років, 20 вчителів (5 пенсіонерів, 5 молодих педагогів, 10 вчителів, що працюють понад 20 років).

Яскравим доповненням до вивченої теми стала усна історія, що була представлена у вигляді інтерв’ю, анкетування.

 

Ключові слова:система оцінювання, класні шкільні журнали, усна історія