+3 (725) 971-51-45 :: +38 (097) 75-67-398 :: geddiscovery@gmail.com

Як планувати і проводити інтегровані уроки у початкових класах

Дата публікації: . Надруковано у Народний спікер v2Конкурсант: Владечак Ольга ІванівнаЗадля цілісного сприйняття учнями навколишнього світу я почала планувати і проводити інтегровані уроки. Це не так важко, як видається. Головне -  відмовитися від стандартних планувань згідно підручників, опрацювани навчальні програми, виділити теми які можна об'єднати і написати власне календарно-тематичне планування уроків.

Проаналізувавши діючі Програми (2016р.) та склавши планування таким чином, щоб на одному уроці поєднати теми двох предметів, частина уроків у мене "звільнилася" для проведення уроків-практикумів, уроків-подорожей, та ін. На цих уроках учні виконують багато практичних завдань, цікавих вправ.

Крім цього інтеграція змісту освіти дала змогу зробити процес навчання більш логічним та цілісним. На мою думку час проведений дитиною у школі має бути максимально інформативним, а інформація - актуальною. Оскільки зміст освіти ускладнився, зріс обсяг необхідної інформації, але зменшився час для її засвоєння, не доцільно витрачати 40хв. задля розгляду матеріалу, який учні можуть засвоїти швидше. Окрім цього поєднання на уроці кількох навчальних предметів активізовує пізнавальну діяльність учнів, показує зв'язок з життям, а тому і стимулює інтерес до навчання.

У своїй роботі вчителя я керуюся настановою видатного педагога К. Ушинського: "Учень - це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити". Неможливо щоб увесь клас засвоїв навчальний матеріал під час уроку бездоганно, але можливо розбудити у дітей допитливість та бажання знати його.