+3 (725) 971-51-45 :: +38 (097) 75-67-398 :: geddiscovery@gmail.com

Сторітеллінг – мистецтво захоплюючої розповіді або як уникнути одноманітності на уроках

Дата публікації: . Надруковано у Куратор: Ломака Вікторія

Конкурсант: Баєва Алла Василівна


Сучасний учитель має стати тим, хто навчить дітей не боятися невідомості, підходити до всього творчо, критично аналізувати інформацію, рефлексувати, спілкуватися, співпрацювати з людьми.

Безумовно, кожному педагогу є, про що сказати учням на уроці, але й в учнів є чимало цікавого, чим би вони хотіли поділитися з учителями. Діти мають хай невеликий, але важливий досвід життя, своє бачення світу й думки щодо тих процесів, які в ньому відбуваються.

Як же організувати такий обмін думками між учителем та учнями?

Допоможе в цьому метод сторітеллінгу (англ. Storytelling - мистецтво захоплюючої розповіді). Відомо, що все, про що ми говоримо з емоціями, запам’ятовується краще, ніж факти (навіть і незвичайні) і цифри (навіть найважливіші), спонукає до міркування. Психологічно все просто: ті чи інші історії або випадки більш виразні, цікаві,  легше асоціюються з власним досвідом, ніж правила або вказівки. Цей метод сприяє розвитку культури в комунікативній взаємодії учнів, розширює їх інтелектуальні та пізнавальні можливості, не вимагає великих ІТ-витрат. Його можна застосовувати на всіх етапах навчального процесу в школі на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії, іноземної мови.

Через яку ж сучасну технологію навчання можна реалізувати метод сторітеллінгу?

Пропоную провести дебати! Погодьтеся, цей вид діяльності буде однаково практично цінним як на уроках мови, так і на уроках історії, літератури, іноземної мови. Це гарний спосіб сформувати в учнів практичні вміння швидко добирати приклади, наводити переконливі аргументи до запропонованої теми і, як наслідок, розвинути власні комунікаційні навички.

Таким чином, застосування методу сторітеллінгу  під час дебатів на уроках може сприяти усвідомленню учнем сутності явищ через асоціації, власний досвід у формі розповіді, процесу його самоідентифікації, удосконаленню мотиваційної, об’єднуючої, комунікативної, мовленнєвої складових  розвитку дитини.

 

Маю надію, що Вас зацікавила ця тема! На моєму вебінарі ви дізнаєтесь про те, як практично й технологічно це реалізувати. Поспілкуймося?!!