+3 (725) 971-51-45 :: +38 (097) 75-67-398 :: geddiscovery@gmail.com

«Мотивація та формування стійкого інтересу учнів до вивчення хімії»

Дата публікації: . Надруковано у Перший тур конкурсу

 

Конкурсант: Гойда Надія Василівна, вчитель хімії СЗШ №99 м. Львова

 


                 Уміння школярів навчатися є виміром потенціалу середньої освіти країни, а умовою його формування є достатня мотивація учнів. Навколишній світ змінюється швидше, ніж наші школи, тож користь від щоденного старан-ного навчання для деяких учнів не є очевидною. Як організувати навчальну діяльність кожного учня, щоб вона була посильною для нього, бажаною, не викликала фізичного та психічного перевантаження? Сучасна шкільна освіта ще недостатньо адаптована до майбутніх потреб учнів, тому зусилля вчителя сьогодні повинні бути направлені на розвиток у дитини прагнення до життєтворчості.

                 Не завжди рівень інтелекту учнів визначає успішність з предмету. Висока позитивна мотивація стає компенсаторним фактором у випадку недостатньо високих спеціальних здібностей, але ніякий високий рівень інтелекту не компенсує низьку мотивацію.

               Особливості хімії як навчального предмета полягають у тому, що з одного боку це фундаментальна наука про природу, яка має великі дві розвивальні та пізнавальні можливості, а з іншого - за даними психологічних досліджень (ТІМSS) учні вважають хімію одним з найскладніших предметів шкільного курсу, не для всіх учнів цікавим, мало пов’язаним з їх подальшим життям. Аналізуючи проблему, я обрала тему основна ідея якої - забезпечення активної позиції учнів у навчанні хімії шляхом використання новітніх форм і методів для розвитку навчальної мотивації. У ході розгляду проблеми підвищення мотивації визначається як мета діяльності, а пізнавальна активність учнів на уроці - як найвагоміший засіб її вирішення. Спираючись на наукові дослідження, я окреслила таку послідовність прояву мотивації: внутрішня мотивація - пізнавальний інтерес  - позитивне ставлення до предмету.

                   Якщо завдання сприймається учнем, тоді  воно виступає мотивом для навчання. Важливо, щоб завдання уроку перетиналися з сферою особистого досвіду учня, та сферою інтересів учня. Отже, учні даної вікової категорії (8-9 класи) налаштовані на отримання нових знань, які мають бути значущими для них; прагнуть до сумісної роботи в колективі, реалізуючи дуже важливе для підлітків міжособистісне спілкування; підготовлені до самостійного здобування знань, які зможуть використати в житті.

 

Підтримайте автора. Голоси підраховуються за соц. мережами у цьому блоці: