+3 (725) 971-51-45 :: +38 (097) 75-67-398 :: geddiscovery@gmail.com

Реалізація системно-діяльнісного підходу до навчання учнів у початковій школі на засадах педагогіки партнерства

Дата публікації: . Надруковано у Перший тур конкурсуКонкурсант: Піскун Ольга ЛеонідівнаВ умовах реформування сучасної освіти одним із важливих напрямів роботи є встановлення ефективного спілкування та взаємодії між вчителями, учнями та їх батьками. Всі вони бо'єднані спільними цілями та є повноправними учасниками освітнього процесу і однаковою мірою несуть відповідальність за результат.

Саме тому, в сучасному освітньому просторі набуває популярності педагогіка партнерства, провідними ідеями якої є створення максимально комфортних умов для навчання з точки зору психологічно-емоційного стану. Навчальний процес зорієнтований на розвиток особистості кожного учня через освітню діяльність, яка забезпечується через взаємодію дитини з класним колективом, вчителями та батьками. Дитина у школі вже не є пасивним слухачем, якого наповнюють знаннями, а є активним здобувачем знань через взаємодію з іншими суб'єктами навчання.

Задля того, щоб зробити процес пізнання навколишнього світу ефективним та якісним у початковій школі широкого вжитку набувають групові методи роботи. Завдяки систематичному використанню цих методів у освітньому процесі в учнів молодшого шкільного віку відбувається підвищення їх суб'єктивної активності, становлення потреби в саморозвитку. В таких умовах організації пізнавальної діяльності школярі отримують почуття насолоди, мають свободу вибору та прийняття відповідальності, здобуваючи впевненість у своїх силах. Отже, стають щасливими та успішними.

Підтримайте автора. Голоси підраховуються за соц. мережами у цьому блоці: