+3 (725) 971-51-45 :: +38 (097) 75-67-398 :: geddiscovery@gmail.com

Креативність - мислення поза стандартами

Дата публікації: . Надруковано у Перший тур конкурсуКонкурсант: Банник МаринаСучасність вимагає від нас нестандартного бачення проблеми, пошуку дієвих нешаблонних рішень, кількох варіантів розв'язання запропонованої задачі, розглядання відомого з нових позицій. Така творча діяльність забезпечується специфічними здібностями, які називають креативністю. Вона полягає в умінні висувати неординарні ідеї, уникати в мисленні традиційних схем.

Чи знаєте ви, що за дослідженнями американського психолога Пола Торренса, діти до 5 років дають до 90% оригінальних відповідей, від 5 до 7 років уже до 20%, а дорослі лише до 2%.

Здатність до креативності у молодших школярів є неймовірно високою. Дитина високої творчої спрямованості бажає з головою заглибитись у те, що її цікавить, вона дуже винахідлива в образотворчій діяльності, іграх, висловлює багато різних міркувань.

Завдання учителя – створювати умови, за яких схильність дітей до нового, нестандартного, бажання самостійно вирішувати поставлені задачі можуть дістати розвитку.

ТРВЗ-педагогіка, метод "продуктивної невдачі", сторітелінг та інші методи розвитку креативного мислення молодших школярів – це те, чим я хотіла б поділитися з колегами.

Підтримайте автора. Голоси підраховуються за соц. мережами у цьому блоці: