+3 (725) 971-51-45 :: +38 (097) 75-67-398 :: geddiscovery@gmail.com

Ефективність використання елементів усної народної творчості на уроках у початковій школі

Дата публікації: . Надруковано у Перший тур конкурсуКонкурсант: АнастасіяАктуальність теми дослідження.

Відродження України, її процвітання неможливе без пробудження національної свідомості українського народу, насамперед молоді. Особливе занепокоєння нині викликає відсутність у більшості юнацтва усвідомлення себе як частини народу, співвіднесення своєї діяльності з інтересами нації. Тому, актуальність цієї проблеми визначається такими положеннями:

перше, негативний вплив зарубіжних фільмів, які розвивають у дітей прояви жорстокості та навіть агресії;

друге, постійне зловживання комп'ютерними іграми, які притуплюють розвиток пізнавальних процесів, заставляють думати у вигляді алгоритмів;

третє, негативний відбиток накладає спілкування з вулицею. Діти перестають задумуватися над питаннями: хто ми є, якого роду, цікавитися історією і витоками культури свого народу. А завдяки засобам народознавства можна дійти висновку, що знання про народ - це пізнання самого себе, своєї родини, історичних і культурних цінностей держави.

Перед загальноосвітньою школою стоїть завдання підготовки відповідального громадянина, який знає і цінує матеріальну і духовну культуру свого народу. Це потрібно для найповнішого розкриття природних здібностей, виявлення етно-психологічних особливостей.

Підтримайте автора. Голоси підраховуються за соц. мережами у цьому блоці: