+3 (725) 971-51-45 :: +38 (097) 75-67-398 :: geddiscovery@gmail.com

Упровадження опорно-сигнальних схем на уроках зарубіжної літератури в середній та старшій ланках школи

Дата публікації: . Надруковано у Перший тур конкурсу

 

Конкурсант: Бондаренко Тетяна Сергіївна

 


 

Розвиток творчої особистості та підвищення інтелектуального потенціалу нації є однією з найактуальніших цілей освіти сьогодення. З цією метою мають бути створені максимально сприятливі умови для прояву та розвитку здібностей і таланту дитини, для її самовизначення та самореалізації на усіх уроках у школі, а особливо - у циклі гуманітарних предметів.

На допомогу в реалізації творчого підходу на уроках зарубіжної літератури зокрема та втілення мети гуманітарних предметів загалом стають опорно-сигнальні схеми (ОСС) – умовне відображення теми, мети, мотиву, системи персонажів того чи того літературного твору за допомогою буквених та небуквених символів, асоціативних знаків, суспільних штампів. Їх не слід плутати зі звичайними схемами, оскільки останні є спрощеним зображенням будь-чого в загальних рисах. ОСС – це схема, позбавлена великої кількості тексту; кожний знак у ній наповнений змістом, тобто має смислове навантаження. Цими символами можуть бути як прості (серце, хрест, сонце, хмаринка і под.), так і складніші, наприклад, дорожні знаки, уміло використані в контексті.

Способи використання цих опор, їхні різновиди та методи виготовлення - усе це та багато іншого чекає на вас у моєму виступі. Я поділюся власним напрацюваннями та напрацюваннями своїх учнів.

Підтримайте автора. Голоси підраховуються за соц. мережами у цьому блоці: