+3 (725) 971-51-45 :: +38 (097) 75-67-398 :: geddiscovery@gmail.com

Критичне мислення і ефективна взаємодія з медіа-простором не повинні залишатися привілеями Шерлока Холмса

Дата публікації: . Надруковано у Перший тур конкурсу

 

Конкурсант: Бондар Галина Михайлівна

 


Нова українська школа. Яка вона? Покоління Google, Y, Z ... Що ми знаємо про них? Учитель сьогодні - це агент змін. Математична компетентність набуває іншого змісту, адже учень повинен бути підготовлений до життя в сучасних інформаційних умовах.

Діти втратили мотивацію до навчання. Робота з зошитом і підручником протягом уроку - це їм важко і нецікаво. Вони щодня користуються сматрфонами, айфонами, планшетами. На уроці пристрій знаходиться поруч і дитину тягне до нього. Тоді у мене, як учителя, виникає питання: "Чому мені не використовувати це в навчальному процесі?» (Концепція BYOD).

Мистецтво логічного і алгоритмічного мислення, вміння застосовувати математичні моделі для прикладних задач в різних сферах діяльності - привілеї Шерлока. Критичне осмислення медіапростору, логіка, моделювання, структурування - вектор руху сучасної дитини.

При вивченні нового матеріалу в якості медіа я використовую онлайнову енциклопедію - Вікіпедію або різні відеоматеріали (Академія Хана, власний канал на відеохостингу YouTobe тощо), вдало поєднуючи їх з підручником. Працюючи в групах, учні аналізують отриману інформацію, виділяють значущі аспекти, структурують, визначають достовірність і надають оцінку якості даного медіа.

Для формування, закріплення умінь і навичок використовую онлайновий математичний тренажер "Я Клас", тести он-лайн для підготовки до ЗНО. 

Яскраві картинки привертають  увагу дитини. Але, якщо таку картинку створити на сайті LearningApps.org і залучити до цієї діяльності учнів, то можна не тільки перевірити рівень знань, а й отримати задоволення від навчального процесу.

Активно використовую у своїй роботі власний електронний ресурс (блог).

Максимально використовую можливості хмарного середовища Google Диску. Створений мною віртуальний кабінет математики для учнів 5-11 класів налічує величезну базу різних медіа, як для роботи на уроці, так і для організації дистанційного навчання.

Алгоритмічне мислення розвиваю за допомогою ментальних карт (google.it, mindmeister.com).

Для розвитку навичок швидкої усної лічби використовую платформу МІКСІКЕ. 

Графічні калькулятори (desmos.com, geogebra.org) дозволяють мені наочно візуалізувати математичну інформацію.

Приділяю велику увагу застосуванню набутих математичних знань в звичайному житті, використовуючи прикладні задачі, проекти.

Переконана, що сучасні діти хочуть вчитися, але вчителі повинні зрозуміти їхню мову спілкування. Для цього ми повинні мінятися, відповідаючи вимогам.  

Підтримайте автора. Голоси підраховуються за соц. мережами у цьому блоці: